Witaj !

w Instytucie Reklamy !

Zajmujemy się kompleksową obsługą firm i osób prywatnych.
Wykonujemy między innymi : Gadżety reklamowe, Banery reklamowe, Wizytówki i wszystko inne...

Ulotki reklamowe – czym są?

Posted on 20 Paź 2012 in Porady | 0 comments

Czym są ulotki reklamowe i do kogo są skierowane? Jakie muszą spełniać warunki aby przyciągnąć uwagę? Gdzie i jak je kolportować? Jaki format będzie dla Ciebie idealny? Gdzie zamówić?
Jeżeli zadajesz sobie te pytania to znaczy, że jesteś zainteresowany tematem reklamy. Zatem chciałem Cię poinformować, że trafiłeś najlepiej jak mogłeś. Ale teraz wróćmy do tematu.
Ulotki reklamowe jest to zadrukowana kartka papieru, kolportowana w celu pozyskania nowych klientów. Podstawowe pytanie na jakie musisz odpowiedzieć to gdzie chcesz rozpowszechniać te ulotki. Jeżeli będziesz je rozdawał na ulicy przechodniom to ulotka powinna być mała oraz tak zrobiona aby przyciągała wzrok a jednocześnie była treściwa, czyli aby po pierwszym spojrzeniu wiadomo było co jest na niej napisane. Ulotki bardziej skomplikowane, z większą ilością tekstu, składane nie mają tutaj racji bytu ponieważ przechodnie poświęcają na ulotkę max 5 sek. Mała ulotka czyli mam na myśli A6 lub DL.
Jeżeli ulotki mają się znajdować w Twoim biurze, sklepie, gabinecie wtedy ulotki powinny być bardziej wyrafinowane. Mogą być bardziej szczegółowe, składane, wykonane na lepszym papierze. Jeżeli chodzi o wielkość to max to może być A4 składane do A5. Moim zdaniem większe ulotki to są już plakaty.
Jeżeli chodzi o kolportaż po mieszkaniach tudzież skrzynkach pocztowych, ulotka również może być bardziej szczegółowa, jednak nie należy dopłacać do grubszego papieru, ponieważ większość ulotek i tak znajdzie się w koszu. Moją radą na to aby lokatorzy zabrali ulotkę chociaż do domu jest włożenie jej w kopertę. Owszem zabieg ten zwiększy koszty, ale ulotka trafi do zdecydowanie większej liczby potencjalnych klientów.
Przechodzimy teraz do najistotniejszej rzeczy wpływającej na koszt wydruku. Pytanie brzmi drukarnia cyfrowa czy offsetowa? Moim zdanie offset, ale przeanalizujmy obie. Druk cyfrowy jest szybszy, jednak jest nieco gorszej jakości i dużo droższy. Druk offsetowy jest dużo tańszy, lepszy jakościowo ale dłużej trzeba czekać na produkt. Uważam jednak, że lepiej dołożyć trochę pieniędzy i wydrukować sobie dużo więcej ulotek w drukarni offsetowej. Ale oczywiście jest to tylko moje zdanie.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *