Witaj !

w Instytucie Reklamy !

Zajmujemy się kompleksową obsługą firm i osób prywatnych.
Wykonujemy między innymi : Gadżety reklamowe, Banery reklamowe, Wizytówki i wszystko inne...

Rodzaje Druku

Posted on 10 Wrz 2012 in Porady | 0 comments

Druk offsetowy w skrócie można określić tak: bardzo dobra jakość, niski koszt druku przy dużym nakładzie, wysoki koszt druku przy małym nakładzie. Maszyny offsetowe są duże, głośne, potwornie drogie i – uwaga, to ważne – drukowanie na nich nie jest takie proste, bo trzeba ustawić masę parametrów. W offsecie drukuje się z 4 podstawowych farb: Cyjan, Magenta, Yellow, BlacK (CMYK). Każdą farbę nanosi oddzielny zespół drukujący, a rolą drukarza jest m.in. tak całą maszynę ustawić, by każdy z cylindrów kładł odpowiednią ilość farby w odpowiednich miejscach.
Dla każdego koloru trzeba przygotować tzw. płytę (formę) – jest to metalowa płyta z naświetlonym wyciągiem barwnym danego koloru. I tu pojawia się odpowiedź na pytanie, dlaczego offset jest drogi przy małych nakładach – po prostu, naświetlenie kompletu 4 płyt offsetowych kosztuje, podobnie ustawienie maszyny (tzw. przyrząd) i jeśli drukujemy kilkadziesiąt arkuszy, to udział przygotowalni w koszcie druku 1 arkusza jest znacznie wyższy niż jeśli drukujemy tych arkuszy kilka tysięcy.

Druk cyfrowy występuje pod różnymi postaciami, najpopularniejszy jest druk przy użyciu tonera – maszyna cyfrowa jest w istocie bardziej zaawansowaną technologicznie drukarką laserową. Można na niej drukować wciskając po prostu CTRL+P, jak w przypadku biurkowej plujki, jednak bardziej zaawansowani użytkownicy doceniają mnogość funkcji np. z zakresu zarządzania kolorem. Maszyna do druku cyfrowego jest zdecydowanie bardziej reprezentacyjna niż maszyna offsetowa jednak jakość wydruków może się bardzo różnić.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *